Lieky voľne predajné

Canespor krém crm.der.1x15g

Canespor krém je liek na liečbu plesňových ochorení kože (mykóz) vyvolaných dermatofytmi, kvasinkami, plesňami a inými hubami. Canespor krém je voľnopredajné antimykotikum na vonkajšie použitie obsahujúce bifonazol.  

Kompava Vitamín U 60 kapsúl

Doplnok zdravej výživy KOMPAVA Vitamín U je často používaný pre jeho vysoké blahodárne účinky v medicíne. Vitamín U má priaznivý vplyv na vylučovanie a tvorbu žalúdočnej kyseliny, enzymatické funkcie a posilňuje celkovú správnu funkciu tráviaceho traktu. KOMPAVA Vitamín U je čisto prírodná látka vyskytujúca sa v kapuste, listoch zelenej zeleniny a v žĺtku.

Kompava Premium L-Carnosine 60 kapsúl

Výživový doplnok Premium L- Carnosine obsahuje biologicky aktívny dipeptid, ktorý je tvorený 2 aminokyselinami beta-alanínom a histidínom. V organizme sa karnozin najviac vyskytuje v kostrových svaloch a v mozgu. Vekom, vonkajšími a vnútornými vplyvmi sa jeho vlastná produkcia a koncentrácia v organizme znižuje. Karnozín má mnoho biologických funkcií. Spolu s vitamínom E prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Odporúčané dávkovanie - Premium L- Carnosine: • 1 kps denne

 • kapsuly zapiť dostatočným množstvom vodyDarček vo vnútri krabičky
Acido Fit  10 tabliet na prípravu minerálneho nápoja, ktorý slúži na doplnenie vitamínov a minerálov. Jednotlivé zložky AcidoFitu prispievajú k:

 • správnej funkcii nervového a imunitného systému (vitamíny B6, B9, B12 a vitamín C),

 • správnemu fungovaniu svalov (vápnik , horčík a draslík),

 • k zníženiu únavy a vyčerpania (vitamíny B2, B3, B5, B6, B9, B12),

 • k udržaniu zdravej pokožky , slizníc a vlasov (biotín, riboflavín, niacín),

 • k ochrane buniek pred oxidačným stresom (vitamín E, C, B2).Odporúčané dávkovanie Acido Fit: •  dospelí: 1-4 tablety na deň

 • deti od 7 rokov: 1-2 tablety na deň


Príprava:


1 jemne šumivá tableta do 250 – 300 ml čistej vody, nechať rozpustiť.
Zoznam zdravotných tvrdení, ktoré možno uvádzať na potravinách podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách.

Premium L-Carnosine zloženie:


L-karnozín, koenzým Q10, vitamín E (50%) (DL-?-tokoferylacetát), živočíšna želatína, farbivo: oxid titáničitý

Nutričné hodnoty100 g1 kps*RVH%
L-karnozín75 g300 mg**
Vitamín E (DL-?-tokoferylacetát)71,43 g25 mg 208%
koenzým Q1071,43 g25 mg**


*RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého
(8400 kJ/2000 kcal)
** RVH - nie je stanovené.

Upozornenie:


Výrobok neobsahuje alergény. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Po otvorení obal starostlivo zatvárajte. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchom prostredí, v dobre uzavretom obale pri teplote od 10 do 25 oC, mimo dosahu malých detí.
Rozhodnutie ÚVZSR OHVBPKV/3915/2012/Ht

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.


Kompava Serrapeptase Plus 90 kapsúl

Serrapeptáza (serrapeptidáza) je prírodný, bielkoviny (proteíny) štiepiaci (proteolytický) enzým, ktorý produkuje priateľská baktéria z rodu Serratia, žijúca vo vnútornostiach priadky morušovej (Bombyx mori).  Enzým sa získava z enterobaktérií Serratia sp. E-15 v procese kontrolovanej fermentácie. Enzým prispieva k rozkladu a k odstráneniu poškodených buniek z organizmu.

Zloženie SERRAPEPTASE PLUS 250 000 SPU: 
 • enzymatická aktivita 250 000 SPU , pričom obsahuje 110 mg účinnej látky v 1 acido-rezistentnej kapsule


 • acidorezistentné kapsle DRcapsTM, chránia enzým a rozpúšťajú sa až v tenkom čreve


 • INULÍN - probiotická vláknina,  slúži ako potrava pre priateľské črevné baktérie. Tie vytvárajú vitamíny skupiny B, ktoré zlepšujú vstrebávanie enzýmu a maximálne využitie organizmom.


Odporúčané dávkovanie:
 • 1 kapsula ráno a večer na lačno, 1 hod pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle.


Použitie:


Kapsuly zapiť dostatočným množstvom vody. Nesprávne užívanie výživového doplnku znižuje jeho vstrebávanie a tým i účinok.
*Text bol upravený a prispôsobený v zmysle platnej legislatívy, týkajúcej sa zdravotných tvrdení, čo znamená, že u produktov sa nesmie uvádzať žiadne zdravotné tvrdenie, ktoré by odkazovalo na jeho liečivé účinky.
Zoznam zdravotných tvrdení, ktoré možno uvádzať na potravinách podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách.

Serrapeptase Plus - zloženie: 
Inulín, serapeptáza, stearan horečnatý, acido-rezistentná kapsula DRcapsTM (hypromelóza, gellanová guma)
Nutričné hodnoty 100 gObsah v 1 kps/ 355 mg*RVH %


Energetická hodnota

1631 kJ


384,5 kcal 5,79 kJ


1,364 kcal0,13


 


Bielkoviny 

11,46 g0,04 g0,16


Sacharidy

80,22 g0,28 g0,21


Tuky

1,97 g0,006 g0,1


Účinná látka:
Serapeptáza

110 mg***RVH % -  Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).**RVH – nie je stanovené
Upozornenie:
Výrobok neobsahuje alergény ani konzervačné látky.
Nie je vhodný pre osoby mladšie ako 14 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchom prostredí, pri teplote od 10°C do 25°C. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu! Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej  stravy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Obsah: • 90 kapsúl t.j. 32 g komplexného prípravku

 • 1 kapsula obsahuje 355 mg Dátum výroby = výrobné šarže

Paracut 500mg tbl.10x500mg

Paramax Extra je liek na uvoľnenie bolesti a na zníženie horúčky (analgetikum a antipyretikum). Paramax Extra obsahuje dve liečivá, paracetamol a kofeín. Paracetamol tlmí bolesť a znižuje horúčku a kofeín prispieva k jeho analgetickému účinku.   Paramax Extra sa používa na symptomatickú liečbu miernej až stredne závažnej bolesti napr. bolesti hlavy, bolesti zubov, menštruačnej bolesti a/alebo vysokej teploty.

Bromhexin 8 Berlin-Chemie tbl.obd.25x8mg

Bromhexin 8 Berlin-Chemie je bronchosekretolytikum (liek na uvoľnenie hlienu pri ochoreniach dýchacích ciest spojených s tvorbou hustého hlienu). Bromhexin 8 Berlin-Chemie sa používa na uvoľnenie hlienov pri liečbe akútnych a chronických ochorení priedušiek a pľúc spojených s tvorbou hustého hlienu.

MIG 400 tbl.flm.10x400mg

Liek na miernu až strednú bolesť. Pomáha pri bolestiach zubov, kĺbov, hlavy a menštruačných bolestiach. Neobsahuje farbivá. 

Gáfrová masť s ichtamolom ung.der.1x50g

Masť sa používa pri liečbe ekzému, psoriáze, niektorých formách akné, erysipelu (ruža), erysipeloidu (červienka) a pri povrchovom zápale žíl.